Życzenia Wielkanocne

Termin: 10.04.2020 - 14.04.2020

Drodzy, Koleżanki i Koledzy, Pracownicy Instytutu Filologii Romańskiej UJ, zwracam się również do Koleżanek i Kolegów przebywających na zasłużonej emeryturze, których czas epidemii dotyka bodaj najmocniej. W ten przedświąteczny czas myślę także serdecznie o naszych Studentkach i Studentach. Myślę o naszych Doktorantkach i Doktorantach. Znaleźliście się, Wy młodzi, w sytuacji, która jest z pewnością dla Was wyjątkowa, bo bez precedensu. Bądźcie dzielni. To czas próby, wiemy o tym.

         Wykorzystuję okazję, jaką są dla nas wszystkich święta Wielkiej Nocy, by raz jeszcze złożyć życzenia Świąt jak najspokojniejszych i najzdrowszych. Życzę wszystkim na ten trudny czas wytrwałości i pogody ducha!

         Niech mi będzie wolno wykorzystać tę świąteczną i w sumie wyjątkową okazję w sposób mało typowy, bo pragnę równocześnie przy tej okazji podziękować całej naszej Instytutowej społeczności, nauczycielom akademickim, naszym dzielnym Paniom z obu sekretariatów, Studentkom i Studentom, Doktorantkom i Doktorantom, że podjęliście z oddaniem, prawdziwym, godnym podziwu oddaniem, wyzwanie, jakie czasy epidemii postawiły przed wszystkimi.

            Mimo całkowicie nowej sytuacji, jaką okazały się czasy epidemii, mimo trudów i niedogodności pracujemy, wykonujemy wszyscy najlepiej, jak można, nasze dydaktyczne i administracyjne obowiązki.

         Dziękuję i jak zwykle proszę, bądźmy wciąż razem. Na odległość, to prawda. Jednak w czasach epidemii koniecznie razem.

prof. dr hab. Wacław Rapak

Dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej

 

 

Data opublikowania: 08.04.2020
Osoba publikująca: Barbara Nowak