Spotkanie ze stażystami z Instytutu Francuskiego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z francuskimi stażystami, którzy obecnie pracują w Instytucie Francuskim i którzy opowiedzą o swoich o studiach we Francji.

Spotkanie odbędzie się w środę, 22 maja 2024, 14.00-16.00, ul. Stolarska 15

Jest to zupełnie wyjątkowa okazja, bo jest ich obecnie aż pięcioro! Stażyści – studenci i absolwenci z Francji, Wybrzeża Kości Słoniowej i Komorów – podzielą się swoimi różnorodnymi doświadczeniami edukacyjnymi, na różnych kierunkach - od studiów międzynarodowych i europejskich po studia językowe.

Podczas spotkania można będzie przede wszystkim porozmawiać po francusku, posłuchać z pierwszej ręki o możliwościach studiowania we Francji, zadać pytania, takie jak wybór miasta, proces aplikacji, znalezienie zakwaterowania itp.

W spotkaniu udział wezmą:

Olive Aka (Sorbonne University, Université Clermont-Auvergne) – studia językowe, niemiecki, francuski,

Solène Cloarec (Université Bretagne Sud Lorient, Université Lyon 2) – historia i studia europejskie i międzynarodowe,

Théo Gardes (Université de Poitiers, Université Paris-Panthéon-Assas) – historia, nauki polityczne,

Antoisse Mohamed (Université Savoie Mont-Blanc) – francuski, studia językowe,

Corentin Parisot (Sciences Po Rennes) – relacje międzynarodowe, nauki polityczne.

Spotkanie odbędzie się w języku francuskim, ale oczywiście w razie problemów służymy pomocą. Będą też materiały drukowane z najważniejszymi informacjami w języku polskim oraz dwujęzyczna prezentacja po francusku i po polsku.

Prosimy o rejestrację za pomocą formularza https://forms.gle/xF33KfJ3UhgpGYUi9.

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji w Państwa kanałach, aktualnościach, lub bezpośrednio zainteresowanym osobom, a także na mediach społecznościowych – link do wydarzenia: https://fb.me/e/22irgLwNE

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wydarzenia proszę o kontakt pod adresem iwona.gorczyca-polus@institutfrancais.pl.