II Jornadas de Traducción e Interpretación, 10–11 grudnia 2021

Polskie Stowarzyszenie Hispanistów (PSH), Instytut Cervantesa w Krakowie, Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Jagielloński mają zaszczyt zaprosić na II Jornadas de Traducción e Interpretación, które odbędą się w dniach 10 i 11 grudnia 2021 r. w Instytucie Cervantesa w Krakowie.

W ramach spotkania przewidziane są: wykład plenarny p. prof. Małgorzaty Gaszyńskiej-Magiery z Uniwersytetu Warszawskiego, wystąpienia siedmiu prelegentów reprezentujących różne ośrodki naukowe oraz dwa spotkania z tłumaczami: p. prof. dr hab. Anną Sawicką z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz p. dr. Tomaszem Pindlem z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

II Jornadas de Traducción e Interpretación – kierowane do szerokiej publiczności: zarówno studentów wszystkich lat studiów, jak i tłumaczy działających już w zawodzie – mają na celu przybliżenie badań naukowych związanych z tłumaczeniem.

Ilość miejsc jest ograniczona do 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

II Jornadas de Traducción e Interpretación – PROGRAM