Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Konferencja z okazji 50-lecia Zakładu Filologii Włoskiej UJ, 27-28 października 2023

Konferencja z okazji 50-lecia Zakładu Filologii Włoskiej UJ, 27-28 października 2023

W dniach 27-28 października 2023 roku odbędzie się konferencja jubileuszowa z okazji 50-lecia Zakładu Filologii Włoskiej UJ

W październiku 2023 roku Zakład Filologii Włoskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Tę okrągłą, 50. rocznicę formalnego powołania do istnienia studiów w zakresie języka i literatury włoskiej będziemy świętować w dniach 27-28 października 2023 roku, organizując międzynarodową konferencję naukową, by godnie upamiętnić ten piękny jubileusz. W kongresie zatytułowanym "Mezzo secolo di Italianistica a Cracovia. L’Italia e il suo patrimonio culturale, letterario e linguistico" (“Pół wieku Italianistyki w Krakowie. Włochy i ich dziedzictwo kulturowe, literackie i językowe”), wezmą udział najwybitniejsi badacze z Polski, Włoch i innych zaprzyjaźnionych uniwersytetów europejskich. 

W związku z Konferencją i udziałem w niej studentów Zakładu Filologii Włoskiej w piątek odwołane są wszystkie zajęcia italianistyczne. Do udziału w Konferencji zapraszamy ponadto studentów wszystkich innych kierunków Instytutu Filologii Romańskiej.

Szczegóły konferencji: https://convegnoital2023.confer.uj.edu.pl