Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Filologia włoska

Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata i obejmują intensywną naukę języka włoskiego (od podstaw do poziomu C1), naukę drugiego języka romańskiego oraz zestaw przedmiotów literaturoznawczych, językoznawczych i kulturoznawczych, których celem jest wprowadzenie studentów w fascynujący świat kultury Italii oraz rozwijanie ich zainteresowań humanistycznych.

Od drugiego roku studiów studenci mogą rozpocząć kształcenie pedagogiczne w ramach opcji (dydaktyka przedmiotowa w Instytucie Filologii Romańskiej) oraz dodatkowych punktów ECTS (przedmioty ogólnopedagogiczne w Studium Pedagogicznym UJ).

Studia przygotowują do kontynuacji nauki na filologii włoskiej II stopnia lub do podjęcia innych studiów II stopnia, na których wymagany jest dyplom licencjata filologii lub dobra znajomość języka. Wielu absolwentów już po studiach I stopnia znajduje zatrudnienie na stanowiskach wymagających biegłej znajomości języków romańskich.

***

Koło Naukowe Italianistów UJ z dumą prezentuje pierwszy w historii SPOT promujący naszą filologię włoską! Zapraszamy na studia!