Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

COMMENT TRADUIRE TOKARCZUK EN FRANÇAIS? - 08.04

COMMENT TRADUIRE TOKARCZUK EN FRANÇAIS? - 08.04

Po dłuższej przerwie Koło Romanistów wraca z serią spotkań dedykowanych tłumaczeniu. Kolejne spotkanie poświęcimy tłumaczeniu prozy noblistki – Olgi Tokarczuk. Naszym gościem będzie prof. Maryla Laurent z Uniwersytetu w Lille – wykładowczyni i kierowniczka sekcji polonistycznej na Uniwersytecie w Lille, badaczka literatury polskiej i francuskiej, tłumaczka literatury polskiej na język francuski (m.in. Tokarczuk, Stasiuka, Mrożka i Konwickiego).

Spotkanie odbędzie się 8.04.2024 o godzinie 18:00 w zespole MS Teams Koła Romanistów. Link do zespołu: Koło Naukowe Romanistów UJ | General | Microsoft Teams

Rozmowę poprowadzi prof. Anna Łebkowska - profesor w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ zajmująca się badaniem literatury w perspektywie antropologii kulturowej, teoriami genderowymi, kategorią narracji, empatią jako antropologiczną kategorią literatury, kategorią cielesności, współczesnymi teoriami fikcji literackiej, teoriami możliwych światów, literaturą XX i XXI wieku.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przybycia!