Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Uprawnienia pedagogiczne 2021/2022

Uprawnienia pedagogiczne 2021/2022

W tym roku ponownie otwiera się możliwość bezpłatnego zdobycia uprawnień pedagogicznych do nauczania języka (francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego). Zdobywanie uprawnień jest rozłożone na I stopień studiów (rok II i III) oraz II stopień (rok I i II). Program mogą rozpocząć osoby rozpoczynające II rok studiów licencjackich. 

Szczegółowy przebieg zdobywania uprawnień pedagogicznych widoczny jest w załączonej tabelce. Część przedmiotów realizowanych jest w Studium Pedagogicznym UJ (Psychologia i Pedagogika I, II i III, Emisja głosu, Praktyka pedagogiczno-psychologiczna, Podstawy dydaktyki), natomiast pozostałe zajęcia odbywają się w IFR (Dydaktyka przedmiotowa, Praktyka). Ogółem, jak wynika z tabelki, student realizuje 360 godzin zajęć dydaktycznych oraz 150 godzin praktyk.

Celem zapisania się na ścieżkę pedagogiczną, prosimy studentów II roku studiów licencjackich o zgłoszenie chęci zdobycia uprawnień najpóźniej do 19 września 2021, na adres mailowy Pani dr Alicji Palety (alicja.paleta@uj.edu.pl). Na podstawie Państwa zgłoszeń otrzymacie uprawnienia do rejestracji na zajęcia w Studium Pedagogicznym UJ. Proszę w mailu wskazać kierunek studiów

Uwaga!
III rok studiów licencjackich Filologia francuska, Filologia hiszpańska, Filologia włoska – osoby, które kontynuują realizację przedmiotów pedagogicznych proszone są o zgłoszenie się (również do 19 września) odpowiednio do:
dr Dorota Pudo (dorota.pudo@uj.edu.pl) – Filologia francuska
mgr Sergio Balches (sergio.balches@uj.edu.pl) – Filologia hiszpańska
dr Alicja Paleta (alicja.paleta@uj.edu.pl) – Filologia włoska

 

Download files
pdf
Przebieg zdobywania uprawnień pedagogicznych – tabelka