Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

"Od-Nowa Huta", 23–24 września 2021

"Od-Nowa Huta", 23–24 września 2021

Dom Utopii zaprasza na panel dyskusyjny, który poprowadzą eksperci z 6 krajów tworzących klaster EUNIC w Krakowie, dzieląc się doświadczeniami ze swoich ojczystych krajów i odniesieniami, które dostrzegają w Nowej Hucie.

Jedenym z uczestników spotkania jest dr Luca Palmarini.

Panel odbędzie się w dniach 23–24 września 2021 w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii. Projekt został zainicjowany i jest realizowany przez Instituto Cervantes, Institut français de Pologne, Istituto Italiano di Cultura, Bureau Wallonie-Bruxelles à Varsovie, Goethe-Institut, Österreichisches Generalkonsulat Krakau przy strategicznym wsparciu EUNIC. Poprzedzi go wystawa zorganizowana przez Institut français de Pologne à Cracovie i Istituto Italiano di Cultura Cracovia. Pandemiczne panoramy wyludnionych miejskich placów we włoskich miastach, skrywające swoje rzeczywiste życie za murami, zestawione zostaną z historycznymi fotografiami przedstawiającymi tłumy wypełniającymi ulice Nowej Huty w geście solidarności społecznej.

Więcej informacji na stronie: https://domutopii.pl/aktualnosci/od-nowa-huta/?fbclid=IwAR3WtemrRDM4yUGZ3GwEdqHMZUpsSYCdCd9KnoNnN1Jz12YkupnKUQVXgb0

 

AKTUALIZACJA: 30 WRZEŚNIA 2021

Relacja z wydarzenia dostępnia jest pod adresem:
Dzień 1: https://www.youtube.com/watch?v=mr4oGHK0UPQ
Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=uhaNffXWijU