Wystawa: życie i twórczość Agustiny Bessy-Luís

Wystawa poświęcona życiu i twórczości jednej z czołowych reprezentantek literatury portugalskiej, Agustinie Bessie-Luís, w setną rocznicę jej urodzin.

Agustina Bessa-Luís to jedna z najważniejszych reprezentantek literatury portugalskiej na świecie. Rok 2023 jest wyjątkowy, jako że obchodzimy setną rocznicę urodzin pisarki. Z tej okazji studenci i studentki filologii portugalskiej UJ przygotowali/ły wystawę poświęconą jej życiu i twórczości. Dzieła autorki nigdy nie zostały oficjalnie wydane w języku polskim. Podczas inauguracji, która odbędzie się 8 maja 2023 r. o godz. 15:00, będziemy mogli/ły usłyszeć wstęp przygotowany przed prof. dra hab. Jerzego Brzozowskiego oraz lekturę kilku tłumaczeń fragmentów twórczości Agustiny Bessy-Luís. Wystawa będzie dostępna w budynku Collegium Paderevianum A (II piętro) do dnia 26 maja.