Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

COCO CHANEL: MODA PRZEMIJA, STYL POZOSTAJE

COCO CHANEL: MODA PRZEMIJA, STYL POZOSTAJE

Koło Naukowe Romanistów bardzo serdecznie zaprasza na pierwsze wydarzenie z cyklu "Les femmes qui ont marqué la France" organizowanego z okazji miesiąca Frankofonii

Spotkanie poświęcimy Coco Chanel - francuskiej projektantce, która zrewolucjonizowała modę francuską lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, stając się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture.

W 1921 roku stworzyła popularne do dziś perfumy – Chanel No. 5. Jej pomysły: sukienki i kostiumy z dzianiny, fryzury „na pazia”, golfy, biżuteria (długie sznury pereł, łańcuchy, plastikowa biżuteria), „mała czarna” (sukienka), spodnie – dzwony, prochowiec spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem i uważane są za klasyczny kanon elegancji.

Naszym gościem będzie Iwona Radwan- właścicielka Studia Mody, Od ponad dwudziestu lat jest dziennikarzem i stałym współpracownikiem różnych telewizji :TVP – specjalista od wizerunku oraz kierownik produkcji programów o kulturze, trener w programie ” Projekt Lady”, od czterech lat choreograf Gali pokazów Haute Couture French Touch produkowanej dla TVN, TV Polsat przez 14 lat choreografia i reżyseria Gali Elite Model Look). Coco - Chanel jest jej ulubioną i najbardziej inspirującą projektantką.

Na spotkaniu posłuchamy i porozmawiamy nie tylko o życiu i działalności Coco- Chanel, ale też o historii francuskiej mody w ogóle.

Widzimy się 07.03. o godzinie 18:30 w sali 303b!