Literatura krajów romańskich na "Stronie Przekładu": Hervé Le Tellier

Z radością zapraszamy do odwiedzenia zakładki STRONA PRZEKŁADU poświęconej studenckim tłumaczeniom tekstów literackich autorów i autorek z krajów romańskich. Dziś, w czasie trwania 13. edycji Festiwalu Conrada, publikujemy tłumaczenia fragmentów powieści L’Anomalie autorstwa Hervé Le Telliera.

Utwór francuskiego pisarza, wydany nakładem oficyny Les Éditions Gallimard, w 2020 roku zdobył prestiżową Prix Goncourt i decyzją studenckiego jury został zwycięzcą polskiego wyboru Nagrody Goncourtów (Liste Goncourt : le choix polonais). Hervé Le Tellier będzie w tym roku gościem Festiwalu Conrada, a spotkanie z pisarzem 23 października zbiegnie się z premierą jego Anomalii w polskim przekładzie autorstwa Beaty Geppert (Wydawnictwo Filtry, 2021). Zachęcamy do lektury!